Ko je Elsa von Frühlingfeld predstavila svoj izum kralju Frederiku Avgustu II., so ljudje mislili, da gre za prevaro. Uporabila je nedavno izoliran element uran, da je segrela kozarec vode in uporabila nastalo paro, da je poganjala motor, ki je uran ohranjal aktiven s postopkom, ki ga je imenovala “atomizacija”. Njena naprava, Nucleum, je prinesla novo dobo energije in blaginje v naslednjih desetletjih. Saška je postala iz nepomembne regionalne regije središče evropske znanosti in inženiringa. Zdaj, generacijo kasneje, tovarne zahtevajo več moči. Potrebnih je več Nucleumov, za to pa tudi več urana uvoženega iz sosednje dežele Češke. Za prenos električne energije in urana je potrebna infrastruktura. Izumitelji, inženirji in industrijski mogotci se zbirajo na saškem dvoru, tekmujejo, da bi postali vodilni v tej novi industrijski revoluciji.
Nucleum je kompleksna evropska družabna igra, v kateri igralci prevzamejo vlogo industrijskih velikanov. Igra je postavljena v pokrajino Saška v 19. stoletju. Industrijski velikani poskušajo uspeti med gospodarskim in tehnološkim razvojem, ki ga spodbuja izum in razširjanje Nucleuma (jedrskega reaktorja).
Igralci zbirajo točke z razvijanjem svojih omrežij, gradnjo in oskrbo urbanih stavb, zagotavljanjem pogodb in doseganjem mejnikov (naključno določenih ciljev ob koncu igre). Vsak igralec dobi tudi edinstvene asimetrične tehnologije, ki jim dajejo posebne moči, ko so odklenjene. Igranje je neprekinjeno; igralci si sledijo brez krogov ali faz.